Congratulations to our Southern California Best in the West winners and nominees! Best in the West recognizes Young’s employees who go above and beyond on a daily basis. We owe our success to our outstanding talent, and would like to thank you for the commitment and dedication you bring with you every day. 

 

Ryan Hart
Express Store Manager of the Year Award
Nominees:
Taanja Waldrop

Hector Osuna
Delivery Driver of the Year Award
Nominees:
Luis Parra

Luis Huerta
Semi-Driver of the Year
Nominees:
Kevin Kirkland

Jeremy Minyard
Cross-Class Warehouse Employee of the Year
Nominees:
Kristian Velazquez

Sarah Bry
Pricing / Millennium Marketing Group Associate Award

Nominees: 

Kelly Reynolds

Jennie Rose

Marco Camacho
Marketing & Creative Services Associate of the Year
Nominees:
Felicia Pines
Cheryl Lyn Membrere

Cory Favreau
Portfolio Leadership Associate of the Year Award
Nominees:
Paul Christensen
Nadine Gallegos

Annie Henton
Account Executive of the Year

Nominees: 

Brett Petler

Russ Roesselet

Christene Hilger
Customer Intelligence Associate of the Year Award
Nominees:
Chris Corey

Ken Thompson
Southern California Chain Director of the Year 

Sarah Johnston
The Estates Group Rookie of the Year
Nominees:
Javier Santana

Stacey Stenton
General Market Brand Development Manager Award
Nominees:
Lynn Thomas

Lizzie Karshner

Nicky Esquivel
Chain Merchandising Display of the Year Award

Trae Cohoe
Chain Merchandising Rookie of the Year Award

Garrett Mancebo
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – AMERICAN DIVISION
Nominees:
Nicky Esquivel
David Aguilera

Stephan Migneault
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – FREEDOM COAST DIVISION
Nominees:
Tyler Babb
Samantha Mummert

Rob Meeker
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – NATIONAL DIVISION

Nominees: 

Rafael Barillas

Kevork Tajerian

Paul Gomez
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – PACIFIC COAST DIVISION
Nominees:
Thomas Prado

Gabrielle Watkins

Justin Clarke
Chain Merchandising Director of the Year Award
Nominees:
Brittney Carlos
Justin Terrazas

Will Van Leuven
General Market Craft/Luxury Spirits Specialist of the Year

Mark Muro
General Market Merchandiser of the Year Award

Nominees:

Christopher Anaya

Gary King

Eric Balich
General Market Salesperson of the Year Off-Premise Award

Carin Larson
General Market Rookie of the Year On-Premise
Nominees:
Andreas Fernandez

Megan Tushar

Liliya Khokhlova
General Market Salesperson of the Year On-Premise

Steven McMurtry
Brown Forman Director of Chain

David Buehring
General Market Hotel Manager of the Year Award

Peter Sample
Chain Ambassador of the Year
Nominees:
Artour Chobanyan
Rueben Ramos

Michael Le Vine
The Estates Group Team of the Year / Orange Co Division 65

Matthew Lapides
The Estates Group Import Specialist of the Year
Nominees:
Marcos Mizzau

Larry Lingua
General Market Specialty Retail Manager of the Year Off-Premise
Nominees:
Lydia Schiada

Jason Fiori
The Estates Group Account Manager of the Year

Albert Carrison
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – LIBERTY DIVISION

Nominees:

Lisa Spigelmire

Jeff Larner

 

Southern California Account Executive of the Year Winners: James Clelland, Laureen Purpura; Nominee: Michael Lewis.

Chain Merchandising Team of the Year – AMERICAN DIVISION Winners: Roth Mendoza, Rachel Stiller, Sergio Kim, Nicky Esquivel, Jeffrey Muraoka, Reed Conforti; Nominees: Jared Garrolini, Caitlyn Butler.

Chain Merchandising Team of the Year – NATIONAL DIVISION Winners: Andy Schnell, Andrew Kijewski, Greg Lavalle, Robert Meeker, Lisa Onley, Jaimi McCurter; Nominees: Joey Kalehuawehe, Brandon Schmich.

Chain Merchandising Team of the Year – PACIFIC COAST DIVISION Winners: Evan Taylor, Kyle Bassett, Paul Gomez, Patrick McKenna, Sonny Frazier, Anthony Carteron; Nominees: Katherine Clairday, Bob White.

Chain Merchandising Team of the Year – FREEDOM DIVISION Winners: Steven Rhodes, Tyler Babb, Ryan Esparza, Bradford Galey, Robert Lillard, Mathias Munoz, Evan Sullivan; Nominees: Chris Scott, Jennifer Sloan.

Chain Merchandising Team of the Year – LIBERTY DIVISION Winners: Cindy Allen, David Buckelheide, Trevor Cook, Albert Kong, Jennifer Larson, Anthony Velarde.

General Market Team of the Year Off-Premise Winners: Jay Scott, John Marshall, Steve Pisani, Ed Fairchild, Omar Jamil, Mike Hollenbeck, Michael Gallier, Rich Smith; Nominees: Ryan Angell, Saul Salinas, Aaron Berry, Gilbert Garcia, Bryan Pelto, Waveland Wilkins, Daniel Hawkins, Ernie Navarro, Chris Jensen, Samir Dahdul, Eric Balich, Jeremy Ackerman, Ian Hughes, Patrick Vodrey, Ron Davis, Nicholas Gutierrez, Trevor Savage.

General Market Team of the Year On-Premise Winners: Darryl Gebo, Andrew Salaz, Raul Alatorre, Gregory Johnston, Joshua Spaulding, Jim Galvin, Brian Faddoul; Nominees: Trevor Kruder, Jack Glass, Christian Adams, Shelby Gollinger, Andreas Fernandez, David Martz, Traci Nelson, Julie Dell’Aquila Hernandez, Judy Barron, Melissa Reza, Hourihan, Mike Babey, Rafael Tadevosyan, Carla Rea.