Congratulations to our Southern California Best in the West winners and nominees! Best in the West recognizes Young’s employees who go above and beyond on a daily basis. We owe our success to our outstanding talent, and would like to thank you for the commitment and dedication you bring with you every day.

 

Jenny Prokop
Human Resources Award
Nominees:
Kelsey Ford
Germaine Daniels

Montiesha Smith
Customer Service and Credit Award
Nominees:
Regina Oliver
Leticia Flores

Ed Phillips
Semi-Driver of the Year
Nominees:
Raymundo Avila

Brian Joanou
Draft Beer Specialist of the Year
Nominees:
George Knoll
Andy Corrao

Jennie Rose
Leadership Award

Jason Fiori
The Estates Group Account Manager of the Year
Nominees:
Sue Hanna
Moin Rastegar
James Huston
Daniel Berman

Tony Copeland
Strategic Retail Brand Ambassador of the Year – Brown-Forman Division
Nominees:
Ronald Panish
Steve Rhodes

Michael Cornelius
Chain Merchandising Display of the Year

Heather Hess
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – National Division
Nominees:
Tom Weld
Joseph Kalehuawehe

Allen Staff
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – Freedom Division
Nominees:
Karen Monroe
Tyler Babb

Katie Clairday
Chain Merchandising District Manager of the Year – Pacific Coast Division

Jon Mora
Chain Merchandising Director of the Year
Nominees:
Erin Nosal
Cory McCormack

Catherine D’Costa
Customer Intelligence Associate of the Year
Nominees:
Colleen Zimmerman
Christene Hilger

Greg Barr
General Market Merchandiser of the Year
Nominees:
Miguel Arechiga
John Carlson

Dave Danni
General Market Specialty Retail Manager of the Year Off-Premise
Nominees:
Russ Turner

Arturo Milward
General Market Rookie of the Year On-Premise
Nominees:
Kylie Colachis
Samantha Meaney

Darryl Gebo – North Region Division #10
General Market Team of the Year On-Premise
Nominees:
Central Region Division #4
Central Region Division #19

Scott Forest
Information Technology Award
Nominees:
Larry Di

Christine Shi
Purchasing & Traffic Award
Nominees:
Cindy Kane
Jennifer Montes
Matt Carlson

Praneel Shergill
Class Warehouse Employee of the Year
Nominees:
Phil Low

Melissa Venglass
Portfolio Leadership Award
Nominees:
Cory Favreau
Brent Miller
Brian Herlihy

David Concannon
Marketing & Creative Innovation Award
Nominees:
Becky Price
Marco Camacho

Marcos Mizzau
The Estates Group
Import Specialist of the Year

Matthew Trigger
General Market Brand Development Director of the Year – Brown-Forman Division
Nominees:
Michael Karich

Trevor Savage
Chain Merchandising Rookie of the Year
Nominees:
Breanna Meece
Bradford Smith

Alex Garcia
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – Pacific Coast Division
Nominees:
Paul Gomez
Erik Anderson

Jessica Blackburn
Chain Merchandising District Manager of the Year – American Division

Heather Greenway
Chain Merchandising District Manager of the Year – Liberty Division

Ken Thompson
Account Executive of the Year – National Accounts Chains
Nominees:
Geoff Felker
Kevin Perez

Sean McCaffery
Chain Director of the Year
Nominees:
Matthew Dankowski
Andrew Swierstra

Aaron Berry
General Market Rookie of the Year Off-Premise

Robert Corcoran
General Market Assistant Division Manager of the Year Off-Premise
Nominees:
Samir Dahdul
Javier Gutierrez

Richard Hall
General Market Salesperson of the Year On-Premise

Mark Kelley
Project Pegasus Award
Nominees:
Kaitlyn Halamuda

Randy Kirkorian
Delivery Driver of the Year
Nominees:
Oscar Deleon

Taanja Waldrop
Express Store Manager of the Year
Nominees:
Rafael Sandoval

Jordan Michaels
Commercial Operations Award

Ruan Krugel
The Estates Group
Rookie of the Year

Ruan Krugel
The Estates Group
Rookie of the Year

Mindy Hewitson – San Diego/Desert
The Estates Group Team of the Year

Kirsten Frey
Strategic Retail Director of the Year – Brown-Forman Division
Nominees:
Steve McMurty

Roth Mendoza
Chain Sales Representative Merchandiser of the Year – America Division
Nominees:
Paige Norris
Samantha Warner

Ty Casella
Sales Representative Merchandiser of the Year – Liberty Division
Nominees:
Trevor Cooke
Denise Simmons

Meghan McKeehan
Chain Merchandising District Manager of the Year – National Division

Brandon Schmich
Chain Merchandising District Manager of the Year – Freedom Division

Mike Lewis
Account Executive of the Year – Regional Accounts Chains
Nominees:
Mark Napolitan
James Stewart

Christian Mullen
General Market Craft/Luxury Spirits Specialist of the Year
Nominees:
Scott Peterson
Will Van Leuven

Eric Balich
General Market Salesperson of the Year Off-Premise

Chris Jensen – Division 28
General Market Team of the Year Off-Premise
Nominees:
Division 27
Division 46

David Verschoor
General Market Assistant Division Manager of the Year On-Premise
Nominees:
Andrew Salaz
Joseph Mynuk