Congratulations to our Best in the West winners and nominees from Oregon & the Mountain States! Best in the West recognizes Young’s employees who go above and beyond on a daily basis. We owe our success to our outstanding talent, and would like to thank you for the commitment and dedication you bring with you every day.  

OREGON

Craig Havlinek
Sales Rep of the Year, Portland Retail
Nominees:
Matt Smith
Ken Story

Jim Clair
Sales Rep of the Year, Downstate Combo
Nominees:
Gary Sjogren 
Andria LaCroix

Shannon Broome
Personal and Professional Development Award
Nominees:
Carrie Anderson
Jim Clair

Joseph Meyer
The Estates Group, Sales Rep of the Year
Nominees:
Andrei Dragos
Paul Markgraf

Rebecca Pittman
Account Executive of the Year
Nominees:
Russ Roesselet
Brian Coleman

Lauren Vucci
Sales Rep of the Year, Portland On-Premise
Nominees:
Carrie Anderson
Shannon Broome

Marcus Chase
Sales Associate of the Year, Statewide
Nominees:
Jennifer Wallace
Sean Collins

 Cheryl Wilkerson
Sales Support Person of the Year
Nominees:
Tammy Crouch
Rita McCarl

Candice LaTourrette
District Manager of the Year, Portland
Nominees:
Ryan Furno
Rich Edwards

Danny McBryde
Sales Rep of the Year, Downstate Off-Premise
Nominees:
Chris Bradley
John Rosterolla

Mark Galati
Rookie of the Year
Nominees:
Jennifer Wallace
Rhonda Yamat

Andria La Croix
John Cooney Wine Ambassador Award
Nominees:
Lauren Vucci
Deanna Eames

Scott MacDowell
District Manager of the Year, Downstate
Nominees:
Ken Hobbs
Tye Josue

MOUNTAIN STATES

Ryan McDonnell
Territory Manager of the Year, On-Premise, Northwest Division
Nominees:
Kurt Moore
Chris Panarelli
Joe Sandoval

Molly Cole – Idaho
Territory Manager of the Year, Off-Premise Mountain Division
Nominees:
Alex Simich
Noemi Martinez

Jeff Moore – Oregon
Control State of the Year, Spirit Division

Monica Daniels
Territory Manager of the Year, On-Premise Wine Division
Nominees:
Jeff Withey

Christine Milstid
Territory Manager of the Year, Off-Premise, Northwest Division
Nominees:
Chris Panarelli
Tai Thomas
Steve Heffner

Kurt Moore
Rookie of the Year – Spirit Division
Nominees:
Christine Milstid
Kris Ednar

Isaiah Perez
Territory Manager of the Year, Off-Premise Wine Division
Nominees:
Harley Geiger

Isaiah Perez
Control State of the Year, Wine Division
Nominees:
Harley Geiger 
Bob Merriman

Scott Tappin
Territory Manager of the Year, On-Premise Mountain Division
Nominees:
Paul Flores 
Gabe Nelson

Ron Quinonez, Jr – Oregon
Control State of the Year, Spirit Division

Harley Geiger
Rookie of the Year, Wine Division
Nominees:
Jimmy Kofoed 
Jay Erickson

Jill Jarrard
Wyoming/Montana Territory Manager of the Year
Nominees:
Brittni Frampton